Orbán Viktor: Vidéken enyhül, Budapesten marad a korlátozás
A Facebookon jelentette be a miniszterelnök, hogyan változik a kijárási korlátozás.
A Facebookon jelentette be a miniszterelnök, hogyan változik a kijárási korlátozás.
Saját válságkezelő csomaggal akarja újra magára irányítani a figyelmet Matteo Salvini. A szélsőjobboldali olasz politikusnak pártjára is figyelnie kell, mert a gyengülő Liga új vezért találhat.
Az Alkotmánybíróság, az ÁSZ és az ombudsmani hivatal eddig sem volt éppen a rendszer kérlelhetetlen ellenfele, de a járvány még tovább némította hangjukat.
A koronavírus-járvány a kormányközeli cégeket sem kíméli, az pedig nem meglepő, hogy Orbán Viktor gyorsan a mentésükre siet: a következő hónapokban több százmilliárd forintnyi közbeszerzéssel és pályázattal vigasztalódhatnak a kormányfőhöz legközelebb álló üzletemberek.
Konfliktusokat gerjeszt a konszenzus keresése helyett, hozzá közeli oligarchák irányítják, idegengyűlöletre és a nacionalizmusra épít, amit nyugodtan lehet orbánizmusnak hívni - olvasható az összefoglalóban.
Hiába szerette volna a főpolgármester leállítani a Városliget további beépítését, a kormány a veszélyhelyzetre hivatkozva törvényben akadályozta meg az ellenállást. Így a járvány alatt is nagy tempóban épül a Zene Háza, és a miniszterelnök célja pedig nem lehet más, mint az egész múzeumi negyed befejezése az eredeti tervek szerint.
A szakértők is azt állítják, hogy a maszkok és a kiterjedt tesztelés a legjobb, amit tehetünk a koronavírus megfékezéséért, a kormánynak lépnie kell – írta a főpolgármester.
Egy neves berlini központú elemzőintézet alapítója azt javasolja a Der Spiegelben megjelent írásában, hogy az unió ne ájtatos szavakkal és üres fenyegetésekkel védje saját normáit az autokratáktól, hanem zárja el a pénzcsapot.
A Clark Ádám téren tartott demonstráción most többen vettek részt, így a rendőrség is nagyobb erővel volt jelen.
Mindenkinek lesz állásajánlata három hónapon belül, aki elveszti a válság miatt az állását, ha nem cégektől, akkor az államtól – ígérte a miniszterelnök hétfőn. Ebből kiolvashatjuk azt, hogy újra felpörgetnék a közmunkaprogramot, de ez sokkal több problémát okozna, mint 2010 után. A kormány próbálkozott az elmúlt években még szövetkezetek szervezésével is, sikertelenül.
Mindent megteszek annak érdekében, hogy a Pesti úti szabálytalanságok ne uralják el a belpolitikát – mondta Orbán Viktor miniszterelnök a parlamentben, amire szocialista kérdezője annyit mondott: mi ez, ha nem politikai cirkusz? A jobbikos Steinmetz Ádám azt mondta, neki nem jutott eszébe a vízilabdában a saját előnyére átírni a szabályokat. Mesterházy Attila viszont kellemes meglepetést okozott a miniszterelnöknek.
Azonnali kérdésekre válaszolt Orbán Viktor miniszterelnök, a Jobbikkal kemény csörte volt, Mesterházy Attila szocialista politikus viszont meglepte a felszólalásával.
Nem volt még olyan szintű átalakítás a rendszerváltás utáni Magyarországon, ami ennyire megnehezítette volna egy következő kormány dolgát – mondta Krekó Péter, a Political Capital ügyvezető igazgatója a hvg360-nak adott interjúban. Bár a NER kialakítása visszatekintve logikusnak tűnik, Krekó szerint Orbánnak sem volt kész forgatókönyve. Az viszont biztos, aki 20 évre tervez, annak el kell foglalnia az ügyészséget, gyengíteni a bíróságot, a médiát és domesztikálni az ellenzéket. Azt mondja, a válságkezelést a Fidesz népszerűsége is megérzi majd, a kórházi ágyak kiürítése kockázatos lépés. Cikksorozatunk következő része.
Radoslaw Sikorski szerint Tusk nem nácizta le Orbán Viktort.
Tíz éve ezen a napon, április 25-én győzött a fülkeforradalom: Orbán Viktor és pártja kétharmaddal tarolt. A rendszerváltás óta nem tapasztalt területfoglalás kezdődött, kiépült és megszilárdult a Nemzeti Együttműködés Rendszere, létrejött egy új elit, közben egykori szövetségesek pillanatok alatt váltak kegyvesztetté, majd tűntek el. És Orbán hosszú távra tervez, reményei szerint még legalább ennyi van ebben a buliban. A NER-ről szóló cikksorozatunk első része e fölöttébb mozgalmas évtized ikonikus mozzanatait idézi fel - a teljesség igénye nélkül.
Meglepőnek tűnik, hogy Orbán Viktor miniszterelnök a járvány várható tetőzésével egy időben enyhítene a korlátozásokon, de a szomszédos országok gyakorlatát végignézve nincs ezzel egyedül. Bár a miniszterelnök rendre Ausztriát említi követendő példának, ütemezésében a szlovákok csinálják ugyanazt, ami nálunk is várható.
A főnök felelős mindenért, de semmiről nem tehet. Orbánék teljes arzenállal lövik Karácsonyt, csoda, hogy az Interpolt nem vonják be. Ha lemondunk a döntés és mérlegelés jogáról, a szabadságunkról mondunk le – ennek ellenkezője ugyanoda vezet. Vélemény.
Nagyon régi, nagyon szokatlan tervvel állt elő Soros György az EU megsegítésére. Az örökjáradék-kötvények gondolatát még szerinte is szoknia kell a piacnak, annyira ritkán használják. A javaslat ahhoz eléggé bonyolult, hogy minden politikus a maga szájíze szerint magyarázhassa, miről szól, pedig ha alaposan megnézzük a részleteket, kiderül, hogy még jól is járhatna vele Európa – már ha néhány tagállam ellenállásán nem bukna el a terv.
A kormány sem tudja, hol jár a vírus, és félnek a gazdasági válságtól.
Fejenként 1,3 milliós fizetésért, néhol négy-ötfős titkárságokkal dolgoznak, de ennek nincs nyoma.